Komisia pre ochranu verejného záujmu a nezlučiteľnosť funkcií

Dokumenty

Rokovací poriadok komisie Obecného zastupiteľstva v Slovinkách na ochranu verejného záujmu

rokovací poriadok komisie obecného zastupiteľstva v slovinkách na ochranu verejného záujmu.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 360,77 kB

Zásady upravujúce podrobnosti pri podávaní oznámení

Zásady upravujúce podrobnosti pri podávaní oznámení.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 636,26 kB

Oznámenie funkcií, zamestnaní, činností a majetkových pomerov verejného funkcionára - tlačivá

Oznámenie funkcií, zamestnaní, činností a majetkových pomerov verejných funkcionárov.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 3,38 MB

Komisia Obecného zastupiteľstva v Slovinkách na ochranu verejného záujmu  sa zriaďuje a plní úlohy podľa ústavného zákona č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a prejednáva sťažnosti podľa zákona č. 9/2010 o sťažnostiach, ktoré boli podané v súvislosti s výkonom funkcie starostu, poslanca alebo hlavného kontrolóra. Má osobitné postavenie a organizačnú štruktúru, vyplývajúcu z ústavného zákona a predmetom jej činnosti je plnenie úloh, ktoré zveruje do jej pôsobnosti ústavný zákon, zákon o sťažnostiach a Zásady postupu pri prejednávaní sťažností, schválené obecným zastupiteľstvom. Pracuje formou zasadnutí, ktoré sú neverejné.

Obecné zastupiteľstvo obce Slovinky uznesením č. VIII/90/2022 na svojom ustanovujúcom zasadnutí dňa 13.12.2022 zriadilo Komisiu pre ochranu verejného záujmu a nezlučiteľnosť funkcií a volilo členov komisie.

Za členov komisie boli zvolení:

člen: Peter Zavada

člen: Peter Ďorko

člen: Mgr. Lucia Sabová

Meniny má Jaroslav, Aristid, Tulius, Aristída, Tulia

Aká Kvetná (nedeľa), taká Veľká (noc).