Komisia pre ochranu verejného záujmu a nezlučiteľnosť funkcií

Komisia Obecného zastupiteľstva v Slovinkách na ochranu verejného záujmu  sa zriaďuje a plní úlohy podľa ústavného zákona č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a prejednáva sťažnosti podľa zákona č. 9/2010 o sťažnostiach, ktoré boli podané v súvislosti s výkonom funkcie starostu, poslanca alebo hlavného kontrolóra. Má osobitné postavenie a organizačnú štruktúru, vyplývajúcu z ústavného zákona a predmetom jej činnosti je plnenie úloh, ktoré zveruje do jej pôsobnosti ústavný zákon, zákon o sťažnostiach a Zásady postupu pri prejednávaní sťažností, schválené obecným zastupiteľstvom. Pracuje formou zasadnutí, ktoré sú neverejné.

Obecné zastupiteľstvo obce Slovinky uznesením č.  na svojom ustanovujúcom zasadnutí dňa 13.12.2022 zriadilo Komisiu pre ochranu verejného záujmu a nezlučiteľnosť funkcií a volilo členov komisie.

Za členov komisie boli zvolení:

člen: Peter Zavada

člen: Peter Ďorko

člen: Mgr. Patrik Stajsko

Dokumenty

Rokovací poriadok komisie Obecného zastupiteľstva v Slovinkách na ochranu verejného záujmu

rokovací poriadok komisie obecného zastupiteľstva v slovinkách na ochranu verejného záujmu.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 360,77 kB

Zásady upravujúce podrobnosti pri podávaní oznámení

Zásady upravujúce podrobnosti pri podávaní oznámení.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 636,26 kB

Oznámenie funkcií, zamestnaní, činností a majetkových pomerov verejného funkcionára - tlačivá