Poskytovanie opatrovateľskej služby v obci Slovinky II.

logoZámerom projektu je zabezpečiť a zvýšiť dostupnosť terénnej opatrovateľskej služby za účelom predchádzania umiestňovania klientov do pobytových zariadení. V rámci realizovaného projektu je udržať existujúce pracovné miesta kvalifikovaných opatrovateliek v počte 4  počas realizácie projektu t. j. 24 mesiacov 2 na plný pracovný úväzok a 2 na polovičný pracovný úväzok.

Názov prijímateľa:   Obec Slovinky

Názov projektu: Podpora opatrovateľskej sluzby v obci Slovinky II.

Výška NFP: 48 960 EUR

Typ projektu: Dopytovo orientovaný

Názov operačného programu: Ľudské zdroje

Miesto realizácie projektu:  Obec Slovinky, okres Spišská Nová Ves, Košický kraj

Trvanie projektu: 1/2022 – 11/2023

Poskytovateľ: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Cieľom je projektu je:

• zabezpečiť opatrovateľskú službu pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím, s nepriaznivým zdravotným stavom, seniorov a pre maloleté osoby (deti), ktorí sú odkázaní na poskytovanie sociálnej služby v zmysle zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách,
  • podpora zotrvania klientov v prirodzenom domácom prostredí za účelom predchádzania umiestňovania klientov do pobytových zariadení,
  • aktivizácia k posilneniu sebestačnosti, zabránenie sociálneho vylúčenia a podpora začlenenia do spoločnosti,
  • napomáhať klientom (prijímateľom sociálnej služby) pri úkonoch sebaobsluhy a pri úkonoch starostlivosti o svoju domácnosť.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

esf.gov.sk / employment.gov.sk / ia.gov.sk

dnes, pondelok 26. 9. 2022