Komisia ekonomická, správy obecného majetku

Obecné zastupiteľstvo obce Slovinky uznesením č. X/68/2018 na svojom ustanovujúcom zasadnutí dňa 29.11.201o zriadilo Komisiu ekonomickú, správy obecného majetku a určilo náplň práce komisie.

Členovia komisie z radov poslancov:

predseda: Patrik Stajsko Bc.

člen: Jana Bencková, Ing.

Členovia komisie z radov občanov:

člen: Petronela Ďurčiová, Ing.

člen: Adriána Slovinská, Ing.

člen: Simona Slovinská, Mgr.

Komisia v rámci svojej činnosti najmä:

1. prerokováva

• návrh rozpočtu obce,
  • záverečný účet obce,
  • rozdelenie hospodárskeho výsledku obce,
  • použitie mimorozpočtových peňažných fondov (rezervný fond a ostatné)
  • prijatie úveru, resp. pôžičke obce Slovinky,
  • prijatie darov,
  • zriadenie záložného práva k majetku obce,
  • združovanie finančných prostriedkov obce,

2. posudzuje rozpočtové požiadavky z hľadiska ich prínosu pre obec, vrátane

• rozpočtových požiadaviek organizácií zriadených obcou a zaujíma k nim stanovisko,

3. vyjadruje sa k

• osobitne k všeobecne záväzným nariadeniam obce, resp. iným materiálom s dopadom na rozpočet obce

4. kontroluje

• využívanie majetku obce a navrhuje opatrenia

5. navrhuje koncepčné riešenia týkajúce sa príjmov obce (daň z nehnuteľností, daň za užívanie verejného priestranstva, poplatok za komunálne odpady, drobné stavebné odpady a pod.

6. predkladá návrhy na lepšie využitie obecného majetku a zvereného majetku obcí

7. vytvára koncepciu a kritériá nakladania s majetkom obce s cieľom zabezpečiťv budúcnosti efektívne fungovanie obce s reálnym príjmom do rozpočtu

8. spolupracuje s obcou pri príprave strategických materiálov obce, týkajúcich sa smerovania a rozvoja obce

9. spolupracuje v potrebnom rozsahu s ostatnými komisiami obecného zastupiteľstva.

dnes, pondelok 26. 9. 2022
slabý dážď 12 °C 10 °C