Názov Projektu: Zníženie energetickej náročnosti zdroja tepla OÚ Slovinky využitím aerotermálnej energie

Zameranie predloženého projektu: Projekt bude realizovaný v obci Slovinky, ktorá sa nachádza v okrese Spišská Nová Ves v Košickom samosprávnom kraji. Predmetom projektu je modernizácia existujúceho zdroja tepla pre zabezpečenie dodávky tepla Obecného úradu v Slovinkách. Účelom predkladaného projektu je vybudovanie nového zdroja tepla pre účely vykurovania ÚVK objektu OcÚ, na báze OZE výstavbou zariadenia na využitie aerotermálnej energie s použitím tepelného čerpadla, čím dôjde k úspore palív pri výrobe tepla. Navrhovanou výstavbou nového zdroja tepla na báze OZE sa dosiahne zvýšenie účinnosti a hospodárnosti prevádzky zdrojatepla, zníženie emisií znečisťujúcich látok a zlepšenie kvality ovzdušia a životného prostredia.

Predkladaný projekt rieši výstavbu nového zdroja výroby tepla s využitím OZE pri výrobe tepla v zmysle požiadaviek výzvy zameranej na zníženie energetickej náročnosti a zvýšenie využívania OZE č. OPKZP-PO4-SC411-2019-61. Prioritná os 4.: Energeticky efektívne nízkouhlíkové hospodárstvo vo všetkých sektoroch. Špecifický cieľ 4.1.1: Zvýšenie podielu OZE na hrubej konečnej spotrebe SRO právnená aktivita B4: Výstavba zariadení na využitie aerotermálnej energie s použitím tepelného čerpadla.

Dátum podania žiadosti: 09/2021

Požadovaná suma: 146 324,09 €

Spolufinancovanie: 7 701,27 €

Stav: schválená / projekt sa realizuje