Masky a tváre novej elity

naučná lit.V knihe "Masky a tváre novej elity" si autor Marián Leško podrobnejšie všíma pôsobenie dvanástich príslušníkov vládnucich politických strán po parlamentných voľbách v roku 1998. Jeho ambíciou však nie je predložiť komplexný obraz každej postavy, ale skôr naznačiť, čím osobne prispela k nespokojnosti obyvateľstva.

Meniny má Alexander, Leander, Sandro, Skender, Drahotína, Dražica, Leandra

Keď vo februári mráz ostro drží, to dlho nepodrží.

Pranostika na akt.deň

Ak je mráz na sv. Gabriela, bude žatva veselá.