Detektív Zack-Záhada potopy a tajomstvo v piesku

detská lit.Autor: Jerry D. Thomas
232 strán, 13,8 x 21,5 cm viazaná
Tento denník rozpráva napínavý príbeh chlapca, ktorý sa rozhodne zistiť pravdu o potope. Zack chce nájsť argumenty pre svojho kamaráta, ktorý neverí, že príbehy a postavy v Biblii sú pravdivé.
Preto sa spolu s rodičmi a so súrodencami vydáva na prázdninovú cestu do Utahu, počas ktorej navštívi Mamutiu jaskyňu, dozvie sa o dinosaurom pohrebisku, objaví tajomné fosílie, zdolá vrchol národného parku a odhalí zaujímavé stopy.
Neskôr sa Zack spolu s ockom zúčastní na archeologickej výprave po Strednom východe. Putovanie po stopách Mojžiša a Abraháma prináša nové priateľstvá, mnohé nečakané prekvapenia a detektív Zack musí opäť pátrať…

Meniny má Eliáš, Iľja, Ilia, Eliána, Iliana

Keď na začiatku júla prší, malo by štyridsať dní pršať.

Pranostika na akt.deň

Do Eliáša i pod krovím schne, a po Eliášovi ani na kroví.