Dievčatko z krajiny drakov-Chrám duchov

detská lit.

Viac o knihe

Dievčatko, ktoré ešte stále nesmie používať svoje meno, aby ho Hlavná čarodejnica Hissatam neobjavila, prežíva v krajine Mezzarthys nové dobrodružstvá.

Nebojácnej dievčinke sa podarí vyslobodiť čarodejníka Merlina zo zakliatia a on jej na oplátku prezradí, akým čarom môže oživiť svoju mŕtvu babku. Na to, aby sa čarovanie vydarilo, musí Dievčatko navštíviť starobylý Chrám duchov. Tam na neho striehne obrovské nebezpečenstvo a tety  majú naozaj čo robiť, aby Dievčatko zachránili.

Aj Merlinovo vyslobodenie spôsobí v krajine Mezzarthys obrovský rozruch. Ukáže sa, že vôbec nie je tým dobrotivým čarodejníkom, za akého sa vydával...

Hoci je Chrám duchov už treťou knihou o Dievčatku bez mena, číta sa ako samostatný príbeh. Nie je dôležité, že hlavnou postavou je vtipná, vynaliezavá dievčinka, v knihe sú opísané toľké dobrodružstvá, že si ju na jeden dych prečítajú aj chlapci.

dnes, nedeľa 4. 12. 2022
oblačno -1 °C -5 °C