Mojka,Jojka komínová striga a baranček Albert

detská lit.

Viac o knihe

Hlavné hrdinky Jojka a Mojka sú dvojičky. Ale nie jednovaječné, a tak sa vôbec na seba neponášajú. Ale predsa sú si vo voľačom podobné. Neprekážajú im čierne dažďové mračná, ktoré súka Komínová striga zo sadzí a vodných kvapiek a nedajú si strigou pokaziť víkend. Ba svojím optimizmom pomôžu nájsť dobrú náladu aj mnohým iným, pričom na svojej prechádzke daždivým mestom zažijú úžasné príhody. Trochu tajomný baranček Albert je zároveň ich kamarátom, talizmanom i dobrodejom.

Pôvabný úsmevný text pre najmenších čitateľov spre-vádzajú rovnako pôvabné ilustrácie Martiny Matlovičovej.

Meniny má Alexander, Leander, Sandro, Skender, Drahotína, Dražica, Leandra

Aký bude ostatný deň fašiangový, taký bude celý pôst.

Pranostika na akt.deň

Ak je mráz na sv. Gabriela, bude žatva veselá.