Menu
Obec Slovinky
Slovinky
Obec Slovinky
Slovinky

POPOLUŠKIN DEŇ

Návšteva múzea obuvi a kaštieľa v Kluknave

Popoluškinu črievičku sme dnes hľadali v múzeu obuvi v Kluknave. ,,Našli sme ju tam" a okrem iného sme sa dozvedeli, že je to jediné múzeum na Slovensku. V kaštieli v Kluknave, kde by mohla bývať aj naša rozprávková Popoluška sa deťom veľmi páčilo. Touto cestou sa chcem poďakovať p. Ing. Fajtovej, ktorá zabezpečila odvoz, aby sme sa mohli veľa dozvedieť z histórie  dedinky Kluknava. Získali sme veľa informácii, ktoré nám veľa dali, a utvrdili sme sa v tom, že aj v tak malej dedinke môžu byť šikovní ľudia ako p. starosta Radovan Zimmerrmann, ktorý nás sprevádzal a nezabudol nám ukázať aj API DOMČEK - kde sa dá zrelaxovať v prítomnosti včielok. Ďakujeme aj Mgr. Mikušovej, ktorá deťom nielen vysvetlila históriu a ukázala celý kaštieľ, ale ešte aj pre nás pripravila sladký ovocno - jogurtový pohár. Prajeme všetkým tým, ktorí nám dnes venovali kus svojho času, nech sa Vám darí v osobnom aj v pracovnom živote, veľa pekných nápadov, myšlienok a nech sa Vaše plány a vízie naplnia. 

Dátum vloženia: 5. 6. 2024 23:08
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 6. 2024 23:22
Autor: Mgr. Darina Tomašovová

Inštitúcie

Školská jedáleň - Jedálny lístok


 

Sviatok a výročie

Meniny má Bianka, Blanka, Benon, Božetech, Alina, Božetecha

Preklad (translations)

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Na svätú Trojicu / prvá nedeľa po svätom Duchu/ pozri na policu.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Hlásenie miestneho rozhlasu

Hlásenie miestneho rozhlasu

Pečať rozvoja obce

Za rok 2015 bola obec Slovinky vyhodnotená ako Obec s predpokladom stabilného rozvoja

Národné informačné stredisko Slovenskej republiky, a.s. potvrdilo výsledok hodnotenia zameraného na slovenské obce a mestá. Obec Slovinky bola vyhodnotená ako Obec s predpokladom stabilného rozvoja.

POdávanie podnetov o protispoločenskej činnosti

V zmysle zákona č. 307/2014 Z.z. o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v rámci zriadenia vnútorného systému s účinnosťou od 1. 7. 2015 vybavovania podnetov o protispoločenskej činnosti, určenia zodpovednej osoby a spôsobu podávania podnetov dávame na vedomie kontakt:
hlavny.kontrolor@obecslovinky.sk