A picture

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

 

"Kto chlieb a soľ ctí, ten neklame", hovorí slovenské príslovie. Čerstvý peceň voňavého chleba a plná soľnička, to sú veci, s ktorými vítame v našej krajine každú vzácnu návštevu. 

 

Privítanie v obci

 

 

 

   Takže mi dovoľte srdečne Vás privítať na stránkach obce Slovinky a uctiť si Vás virtuálnym bochníkom chleba, ktorý je symbolom života, a soľou ako symbolom zdravia.

     Teší ma, že ste sa rozhodli navštíviť našu stránku.

    Chcem poslať pozdrav naším rodákom za hranice obce, okresu, štátu  ale aj do ďalekých krajín za morom a ponúkam im kontakt so svojím rodiskom. Srdečný pozdrav posielam aj všetkým, ktorí stránku navštevujú, či už ako obyvatelia obce alebo návštevníci a zaujímajú sa o dianie v obci.

     V spolupráci s pracovníkmi obecného úradu a poslancami obecného zastupiteľstva urobíme všetko preto, aby sme Vám  priblížili život v našej obci v súčasnosti, ale aj jej bohatú históriu. Všetkých tých, čo našu obec nepoznajú, pozývam na virtuálnu prechádzku životom našej malebnej dedinky v Slovenskom rudohorí.

      Verím, že Váš záujem o našu obec bude pokračovať aj ďalej a navštívite ju aj osobne. 

 

             

Gabriela Kopnická, starostka obce

 

Novinky

13.09.2016

Zbierka použitého šatstva

Diakonie Broumov aj túto jeseň vyhlasuje zbierku použitého šatstva a ďalších potrieb do domácnosti pre ľudí, ktorí sú v núdzi a sú odkázaní na Vašu pomoc. Zbierka sa uskutoční na Obecnom úrade Slovinky v dňoch 13.9.2016- 26.9.2016 v čase od 9:00 do 15:00 hod.

Detail Miestny rozhlas

28.07.2016

Oznam- VSE

upozornenie

Detail Miestny rozhlas

11.07.2016

Oznam- PVPS

Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť oznamuje obyvateľom obce, že z dôvodu prerušenia distribúcie elektriny na zariadení vysokého napätia bude dnes 11.júla 2016 prerušená aj dodávka pitnej vody.

Detail Miestny rozhlas

01.07.2016

Oznam VSD- odpočet elektrickej energie

Východoslovenská distribučná spoločnosť si Vám dovoľuje oznámiť, že v dňoch 4.7, 5.7. a 6.7. 2016 vykoná pravidelný odpočet elektrickej energie v obci Slovinky. Preto žiada obyvateľov obce, aby sprístupnili meranie.

Detail Miestny rozhlas

31.05.2016

Odmedzená premávka autobusov - 31.5.2016

Eurobus a.s. SNV oznamuje, že dnes 31.5.2016 budú autobusové spoje od 10:30 do 14:00 premávať iba po autobusovú zastávku Slovinky- gréckokat. kostol z dôvodu osadzovania elektrických stĺpov pri hlavnej ceste.

Detail Miestny rozhlas