A picture

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

 

 

 

 

 

"Kto chlieb a soľ ctí, ten neklame", hovorí slovenské príslovie. Čerstvý peceň voňavého chleba a plná soľnička, to sú veci, s ktorými vítame v našej krajine každú vzácnu návštevu. 

 

Privítanie v obci

 

 

 

   Takže mi dovoľte srdečne Vás privítať na stránkach obce Slovinky a uctiť si Vás virtuálnym bochníkom chleba, ktorý je symbolom života, a soľou ako symbolom zdravia.

     Teší ma, že ste sa rozhodli navštíviť našu stránku.

    Chcem poslať pozdrav naším rodákom za hranice obce, okresu, štátu  ale aj do ďalekých krajín za morom a ponúkam im kontakt so svojím rodiskom. Srdečný pozdrav posielam aj všetkým, ktorí stránku navštevujú, či už ako obyvatelia obce alebo návštevníci a zaujímajú sa o dianie v obci.

     V spolupráci s pracovníkmi obecného úradu a poslancami obecného zastupiteľstva urobíme všetko preto, aby sme Vám  priblížili život v našej obci v súčasnosti, ale aj jej bohatú históriu. Všetkých tých, čo našu obec nepoznajú, pozývam na virtuálnu prechádzku životom našej malebnej dedinky v Slovenskom rudohorí.

      Verím, že Váš záujem o našu obec bude pokračovať aj ďalej a navštívite ju aj osobne. 

 

             

Gabriela Kopnická, starostka obce

 

Novinky

18.05.2018

Úplná uzávierka úseku Košice Alpinka – Jahodná kopec

Z dôvodu konania pretekov do vrchu MORIS CUP – Jahodná 2018 v dňoch 19. 5. – 20. 5. 2018 bude úplne uzatvorený úsek Košice Alpinka – Jahodná kopec. Niektoré linky prímestskej dopravy z/do Košíc budú touto uzávierkou ovplyvnené. Viac informácii na: http://www.eurobus.sk/novinky/248/

Detail Miestny rozhlas

25.04.2018

Oznam- veľkoobjemné kontajnery

Oznamujeme občanom, že v súlade s Článkom 15 Všeobecne záväzného nariadenia č. 5/2016 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a s drobnými stavebnými odpadmi na území obce Slovinky budú v obci Slovinky odo dňa 26. apríla 2018 rozmiestnené veľkoobjemné kontajnery na zber a prepravu domového objemného odpadu pri jarnom upratovaní. Sú to hlavne nábytky, staré okná, dvere, nádoby, plechové rúry, ak sú súčasťou komunálneho odpadu. Do týchto kontajnerov sa nesmie dávať drevo, kovy, sklo a papier. Tieto zložky sa dajú účelne zhodnotiť. Veľoobjemné kontajnery budú rozmiestnené v týchto častiach obce: - Kostolná dolina - Pod gréckokatolíckym kostolom - Poráčska dolina - Pod vinárňou Plejsy - Za Legami. Odo dňa 30. apríla 2018 budú veľkoobjemné kontajnery rozmiestnené v časti obce: - Slovinky Kolónia - Štreka – fara PCO.

Detail Miestny rozhlas

25.04.2018

Ohlásenie začatia prác

Detail Úradná tabuľa

08.03.2018

Verejné osvetlenie- Dorotea

Milí spoluobčania, počas mesiaca február pomerne často sa vyskytoval problém s verejným osvetlením v časti obce Dorotea. V prvom rade sa chceme ospravedlniť za spôsobené ťažkosti. V spolupráci s odborníkmi sa snažíme nájsť chybu ktorá to spôsobuje. Skontrolovali sa už všetky možné príčiny tejto závady. V priebehu zajtrajška a piatku, ak to počasie dovolí, sa vykoná kontrola každého jedného svietidla na tomto úseku. Chceme Vás požiadať o trpezlivosť kým sa nájde príčina a ešte raz sa chceme ospravedlniť za vzniknutú situáciu.

Detail Miestny rozhlas

07.03.2018

KUKA žetóny

Upozornenie! Vážení občania! Pri vývoze komunálneho odpadu používajte prosím predpísaný KUKA žetón. V prípade, že použijete číslo domu napísané na kartónovom štítku, domový odpad z KUKA nádoby nebude vyvezený. Zároveň na 240 l plastovú nádobu použite 2 KUKA žetóny, v opačnom prípade odpad z 240 l nádoby nebude vyvezený. Ďakujeme za porozumenie!

Detail Miestny rozhlas

25.08.2018

Titilombom 2018

Folklórne slávnosti

Detail Kalendár akcií

24.03.2017

Ochrana lesov pred požiarmi v roku 2017

Detail Úradná tabuľa

28.07.2016

Oznam- VSE

upozornenie

Detail Miestny rozhlas

11.07.2016

Oznam- PVPS

Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť oznamuje obyvateľom obce, že z dôvodu prerušenia distribúcie elektriny na zariadení vysokého napätia bude dnes 11.júla 2016 prerušená aj dodávka pitnej vody.

Detail Miestny rozhlas